Lech Conference 2019.

W piątek, 06.12.2019, w Hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja Lech Conference, w której uczestniczyło 4 trenerów Akademii:

Mateusz Brzoskowski, Radosław Masztaler, Adam Sobieraj, Piotr Kiełb.

Jubileuszową dziesiątą edycję Lech Conference otworzył prezes poznańskiego Lecha, Karol Klimczak. Całe wydarzenie poprowadził dziennikarz Canal+, Filip Surma. Pierwszym prelegentem na konferencji był Sebastian Kegel z RB Lipsk, który opowiedział o pressingu i fazach przejściowych według modelu drużyny w której barwach trenuje.

Kolejnym prelegentem był Ben Knight z londyńskiej drużyny Chelsea FC. W trakcie prezentacji opowiedział między innymi o drodze jaką do pierwszego zespołu swojego klubu pokonał Faustino Anjorin, który siedem lat temu brał udział w turnieju Lech Cup. Pokazał także kilka metod treningowych, które są stosowane na angielskich boiskach wśród dzieci 9 i 10-letnich.

Po przerwie, na boisko wyszli trenerzy z Lecha Poznań, Przemysław Małecki oraz Hubert Wędzonka. Szkoleniowcy opowiadali o systemie wychowywania i wdrażania strategii rozwoju gracza według Akademii Lecha Poznań.

Następnie na scenę wyszło dwóch przedstawicieli KRC Genk, Koen Daerden oraz Pascal Roosen. Głównym tematem, który poruszyli Belgowie był wiek biologiczny i jego zastosowanie w treningu, ale także rywalizacja i identyfikacja talentu.

Na koniec tegorocznej edycji Lech Conference odbył się panel dyskusyjny. Udział w niej wzięli Rafał Ulatowski, dyrektor szkolenia Akademii Lecha Poznań, Amilcar Carvalho, koordynator szkolenia poznańskiej części Akademii oraz Piotr Urban, koordynator szkolenia młodzieży w Legii Warszawa. Wśród poruszonych tematów były między innymi omówienie całego wydarzenia oraz sposobu szkolenia najmłodszych roczników w akademiach piłkarskich.

Szkolimy się dla Was!!!

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?