Manifest Przeciwko Marnowaniu Jedzenia!

Światowy Dzień Żywności obchodziliśmy tym razem wspólnie. Dnia 16. października 2019 roku, Bank Żywności wraz z Zainspirowaną Integracją zaprosili delegacje tczewskich szkół i placówek wspierających osoby z niepełnosprawnościami, a także dyrekcje różnych organizacji i gości do wyrażenia sprzeciwu wobec wyrzucania nadmiernej ilości jedzenia w polskich domach.

Wydarzenie „Manifest Przeciwko Marnowaniu Jedzenia” rozpoczął się o godz. 10:30 przed budynkiem Urzędu Miasta w Tczewie. W spotkaniu brało udział ponad 300 osób, a liczne reprezentacje szkół i innych placówek przygotowały na tę okazję transparenty z hasłami dotyczącymi marnowania jedzenia. Nie zabrakło również innych kreatywnych form, takich jak specjalne stroje czy fryzury z powpinanymi sztucznymi owocami i warzywami. Po przywitaniu ruszył marsz ulicami Starego Miasta – spod ratusza do Centrum Kultury i Sztuki.

Druga część wydarzenia odbyła się w gościnnych przestrzeniach Centrum Kultury i Sztuki.

Uczestnicy wydarzenia wysłuchali prelekcji „Jak nie marnować w naszych domach”, dzieci i młodzież mogły skorzystać również ze stanowisk edukacyjnych, które przygotowały firmy partnerskie.

Po kilkudziesięciu minutach prowadzący wydarzenie Agnieszka Synowiec, Ewa Misztal i Adam Plutowski zaprosili uczestników do udziału w konkursach związanych z ekologią i sposobami na niemarnowanie. Podczas ich trwania rozdano blisko 40 nagród indywidualnych ufundowanych przez sponsorów!

Po konkursach na scenę wkroczył Marek Plutowski, który oprócz występu muzycznego skierował do uczestników wydarzenia kilka słów motywacji do realizacji własnych marzeń oraz apel dotyczący zwracania uwagi na osoby potrzebujące – w myśl słów swojego utworu „(…) z największymi problemami zwykle zostajesz sam (…)”.

Na koniec wydarzenia miał miejsce finał w postaci podsumowania konkursu dla szkół na najciekawsze hasło przygotowane na marsz. Cztery nagrody główne ufundowane przez Polskie Gołębie Rasowe (zajęcia edukacyjne z pokazem) oraz Akademię Piłkarską Mateusz Brzoskowski (zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez trenerów) trafiły do delegacji Szkół z Tczewa.

Wartość wszystkich nagród podczas wydarzenia przekroczyła 5 000 zł!

„Manifest Przeciwko Marnowaniu Jedzenia” zakończył się apelem dotyczącym wolontariatu i możliwości włączania się w inicjatywy związane z pomaganiem potrzebującym.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawował Starosta Tczewski, pan Mirosław Augustyn oraz Prezydent Miasta Tczewa, pan Mirosław Pobłocki.

Patronat Medialny: Radio Tczew, Telewizja Tetka, Tcz.pl, Radio Głos, Dziennik Bałtycki, Kurier Tczewski.


Partner Główny: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Wśród Partnerów i Sponsorów nagród dla dzieci i młodzieży była: Akademia Piłkarska Mateusz Brzoskowski!

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?