Misja i Oferta AP!

„Współczesny futbol zawsze zaczyna się w głowie a kończy w nogach!”

Horst Wein

Jesteśmy Akademią, dla której najważniejsza jest wychowawcza rola sportu dla młodego człowieka.

Od 13 maja 2015 roku, realizujemy dokładnie zaprogramowaną filozofię: „KATALOŃSKI SYSTEM SZKOLENIA”.

Nasz program szkolenia opieramy na zasadach:

  • Profilaktyka poprzez piłkę nożną
  • Wychowanie poprzez piłkę nożną na podstawie Katalońskiej Federacji Piłkarskiej
  • Szkolenie według Katalońskiej Federacji Piłkarskiej – FC Barcelona
  • Zasady budowania procesu treningowego według Katalońskiej Federacji Piłkarskiej
  • Nauka inteligencji, kreatywności dzięki piłce nożnej
  • Doskonała zabawa, atmosfera – Rodzina Piłkarska.

„A K A D E M I A    P I Ł K A R S K A    M A T E U S Z    B R Z O S K O W S K I”

ORGANIZUJE ZAJĘCIA I TRENINGI W RAMACH 5 PROJEKTÓW:

1. AP TCZEW – treningi w drużynach dla dzieci od 4-5 roku życia!

2. PIERWSZA SZKÓŁKA – zajęcia dla dzieci od 2 roku życia z aktywnym udziałem opiekuna!

3. PROGRAM AP TECHNIKA – dodatkowy trening indywidualny (korepetycje piłkarskie)!

4. AP SPRAWNI – zajęcia piłki nożnej dla dzieci z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI!

5. AP FUN – organizacja piłkarskiego wypoczynku dla dzieci i młodzieży!

Akademia w ramach realizacji swojej filozofii,

dba o szkolenie piłkarskie i wychowanie poprzez sport,

czego efektem jest bogata oferta aktywności i zaangażowanie w wiele wydarzeń.

O   F   E   R   T   A  :

Przede wszystkim zapewniamy Uczestnikom zajęć, nasz „KATALOŃSKI SYSTEM SZKOLENIA”, na którym pracuje cała Akademia we wszystkich 5 projektach!

W ramach naszej metodologii, dzieci uczą się POSTRZEGANIA, DECYZYJNOŚCI I KREATYWNOŚCI.

AP TO WIĘCEJ NIŻ KLUB…!

Zdajemy sobie zatem sprawę, jak ważna jest piłka nożna w życiu młodych ludzi i jak odpowiedzialną rolę pełnimy… W swojej pracy z dziećmi ŁĄCZYMY WIĘC SPORT I WYCHOWANIE. Dbamy o proces treningowy, a także rozwój wychowawczy, który dokładnie określa nasza ZAPROGRAMOWANA KATALOŃSKA FILOZOFIA.

U nas TRENER JEST PRZEDE WSZYSTKIM WYCHOWAWCĄ!

Kadrę Szkoleniową AP tworzą WYKWALIFIKOWANI TRENERZY, TRENERZY WSPÓŁPRACUJĄCY, SPECJALIŚCI, PEDAGODZY. Nasz Sztab, oprócz posiadanego wysokiego wykształcenia i profesjonalizmu, przed podjęciem pracy w AP, został dokładnie przeszkolony, dopasowany i sprawdzony pod kątem pracy i rozumienia naszej Filozofii Szkolenia. Nasi Specjaliści uczestniczą w licznych szkoleniach, a także raz w miesiącu nasza Kadra bierze udział w wewnętrznym szkoleniu i zebraniu, w którym dokładnie omawiane i przypominane są zagadnienia – metodologia szkolenia AP. Daje nam to pewność, że praca w Akademii wykonywana jest na najwyższym poziomie i co najważniejsze w ujednoliconym i zaprogramowanym systemie.

AP CECHUJĘ ZATEM WIELKI PROFESJONALIZM, RZETELNOŚĆ, NAJWYŻSZE KOMPETENCJE, WIEDZA, ODPOWIEDZIALNOŚĆ I DOŚWIADCZENIE.

A WSZYSTKO TO DLA NASZYCH WSPANIAŁYCH DZIECI!

WARTO ZAZNACZYĆ, ŻE KAŻDĄ GRUPĄ OPIEKUJE SIĘ MINIMUM 2 TRENERÓW!

W naszej pracy wychowawczej, stawiamy zawsze na 1 miejscu – RODZINĘ!

I to na wielu płaszczyznach.

Drużyna – „RODZINA PIŁKARSKA”, gdzie dzieci uczą się wzajemnego szacunku, akceptacji, solidarności, przyjaźni, współczucia i wspólnoty. Od samego początku szkolenia, pokazujemy naszym wychowankom kierunek podążania za tym co piękne i szlachetne. Uczymy odróżniać dobro od zła, a także pokazujemy, że NAJWAŻNIEJSZY JEST ZAWSZE DRUGI CZŁOWIEK.

Podkreślamy na każdym kroku SZACUNEK DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW. To właściwe relacje w najbliższej rodzinie dzieci, wpływają na ich nieustanny rozwój. By wykorzystać piłkę nożną w budowaniu pozytywnych relacji między dziećmi i rodzicami, wprowadziliśmy na ostatnich treningach miesiąca „DZIEŃ RODZINY” - czyli wspólny trening dzieci i Rodziców/ Opiekunów.

Organizujemy „PIKNIKI PIŁKARSKIE” dla naszych drużyn, na których rozgrywane są mecze integracyjne z udziałem dzieci i ich rodzin. Przy pędzącym świecie, jest to fajna odskocznia dla wielu rodziców (którym często brakuje czasu na wspólną zabawę z dzieckiem), a zwłaszcza miło spędzony czas dla dzieci. Kolejnym niewątpliwym atutem jest integracja! Przede wszystkim rodziców, ale także na linii trener-rodzice-dzieci!

WYJĄTKOWY „PIKNIK PIŁKARSKI” odbywa się również zawsze na koniec każdego sezonu, gdzie w uroczysty sposób dziękujemy dzieciom za sportowy rok!

W obecnych czasach ze względu na liczne obowiązki obserwujemy coraz większy brak czasu, przez który cierpią wszyscy, zwłaszcza rodzice i dzieci. Dlatego między innymi powstał projekt „PIERWSZA SZKÓŁKA”, w którym uczestniczą dzieci (już od 2 roku życia!) razem ze swoimi Opiekunami!

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia jest zawsze w naszej Akademii, czasem szczególnym. ORGANIZUJEMY W TYM CZASIE WYJĄTKOWE TRENINGI I SPOTKANIA PRZEDŚWIĄTECZNE Z NASZYMI DZIEĆMI. Wszystkie treningi odbywają się w radosnej, rodzinnej atmosferze. Oprócz przedświątecznych meczów, wręczane są naszym zawodniczkom i zawodnikom upominki, a także składane są naszym wspaniałym dzieciom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Nasze treningi i zajęcia dla dzieci organizujemy w salach i boiskach, które są przystosowane do etapu szkolenia, w którym są dzieci i co ważne o przyjaznych godzinach!

W ramach szkolenia piłkarskiego zapewniamy również UDZIAŁ W MECZACH KONTROLNYCH, TURNIEJACH REGIONALNYCH, OGÓLNOPOLSKICH, MIĘDZYNARODOWYCH / teren naszych meczowych podróży to przejechane całe województwo pomorskie a także m.in. Łódź, Poznań, Elbląg, Iława, Warszawa i inne miasta Polski /.

Uczestnicy „AMBER CUP 2018” W ERGO ARENIE, który transmitowała telewizja "Polsat Sport". Do tego największego turnieju w Polsce, Organizatorzy zaprosili tylko najlepsze drużyny rocznika 2008!

AKADEMIA POSIADA LICENCJĘ KLUBOWĄ PZPN. Dzięki temu nasze dzieci uczestniczą w rozgrywkach turniejowych i ligowych organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.

ORGANIZUJEMY ZGRUPOWANIA – OBOZY PIŁKARSKIE: „AP CAMP”.

AP CAMP - są dla dzieci zawsze, niezapomnianą piłkarską przygodą. Bogate doświadczenie pozwala nam zawsze na wzorową organizację obozów piłkarskich, które są przede wszystkim bezpiecznym i w pełni profesjonalnym letnim wypoczynkiem dla dzieci.

Dbamy również o wielki poziom i prestiż miejsc, w których organizujemy nasze AP CAMPY.

I tak, nasze obozy gościły w naszym „drugim domu”: Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma „Cetniewo” we Władysławowie / https://cetniewo.cos.pl/ /.

W 2021 roku, nasze letnie zgrupowanie zagościło w wyjątkowej i niepowtarzalnej - „legendarnej” bazie Reprezentacji Hiszpanii podczas EURO 2012 – Hotel Mistral Sport w Gniewinie /http://hotelmistralsport.pl/ /!

Organizujemy MECZE PRZYJAŹNI AKADEMII!

Projekt meczów przyjaźni naszych drużyn jest wpisany na stałe do misji Akademii. Zależy nam bardzo na sportowej integracji naszych piłkarek i piłkarzy. Oczywiście w meczach przyjaźni nie ma mowy o wygranych czy przegranych ani o odnotowaniu wyników. Dzieci mają możliwość poznania się, a także zaznaczana jest integracja i jedność. Po samych spotkaniach następuję podziękowanie za wspólną grę i oddanie wzajemnego szacunku przez podanie dłoni. W meczach przyjaźni analizowana jest również przez Sztab Szkoleniowy, gra, rozumienie gry, podjęte przez dzieci decyzje, postęp i rozwój naszych wychowanków, który opieramy o Kataloński System Szkolenia!

Najważniejszy jest dla nas zawsze drugi człowiek, wzajemny szacunek i akceptacja. Uważamy, że sport powinien być dla wszystkich! Dlatego wprowadziliśmy wyjątkowe i bardzo dla nas szczególne, ZAJĘCIA DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI! Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej mają niezwykłą okazję trenować piłkę nożną pod okiem Trenerów i wykwalifikowanych Specjalistów!

AP SPRAWNI to zajęcia gdzie kładziemy nacisk na podstawową sprawność ruchową i przede wszystkim na integrację i frajdę młodych fanów aktywności fizycznej, którzy nie zważając na utrudnienia z uśmiechem angażują się w ćwiczenia piłkarskie.

GWARANTUJEMY, ŻE PIŁKA NOŻNA W NASZYM WYDANIU, BĘDZIE DLA DZIECI WSPANIAŁĄ ZABAWĄ I WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ!

W dziecięcej piłce nożnej nie jest ważny wynik i nacisk na zwycięstwa, a głównie dobra zabawa z piłką i zdrowa rywalizacja zarówno na boisku jak i poza nim. Stresującą rywalizację należy odłożyć na odległe lata. Naszym zadaniem jest stworzenie u naszych dzieci miłości do piłki, pasji. Każdy trening, każdy mecz ma być dla naszych dzieci wielką frajdą!

NASZE DZIECI ROZWIJAJĄ W AP, SWOJĄ SIŁĘ MARZEŃ!

Organizujemy dla naszych Wychowanków, SPOTKANIA Z CIEKAWYMI I WARTOŚCIOWYMI LUDŹMI SPORTU (np. Piotr Myszka, Piotr Świerczewski, Kamil Grosicki, Jakub Wawrzyniak). Takie wydarzenia organizujemy nie tylko dlatego, by dzieci miały możliwość rozmowy i treningu z Mistrzami ale przede wszystkim, by poznały drogę jaką trzeba pokonać by osiągnąć sukces w sporcie.

Organizujemy dla naszych dzieci, WYCIECZKI TEMATYCZNE np. na mecze (Stadion Energa Gdańsk).

Dbając o integrację naszego całego środowiska sportowego, organizujemy uroczysty, COROCZNY BAL KARNAWAŁOWY DLA RODZIN I PRZYJACIÓŁ.

Od czerwca 2018 roku do listopada 2021 roku, organizowaliśmy treningi piłkarskie dla dzieci w miejscowości SZTUM.

Projekt realizowany był pod nazwą: AP SZTUM i dzięki wielkiemu wsparciu sponsorów, przyczynił się do sportowego rozwoju dzieci, z miasta, w którym urodził się właściciel Akademii: Mateusz Brzoskowski.

NASZĄ PRACĘ I SZKOLENIE DZIECI, DOCENIAJĄ DUŻE I UZNANE OŚRODKI PIŁKARSKIE: Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Kadry Pomorskiego ZPN. Wielokrotnie nasi wychowankowie zasilają szeregi wymienionych drużyn, kontynuując karierę wśród najzdolniejszych, z czego jesteśmy bardzo dumni!