Za nami mecze przyjaźni AP Tczew-AP Sztum!

Piątek, 24.01.2020, będzie kolejną ważną datą na kartach naszej historii.

Tego dnia w Hali ZS Branżowych przy ul. Czyżykowskiej 17 w Tczewie, doszło do kolejnego już meczu przyjaźni pomiędzy Akademią Piłkarską MB Tczew a Akademią Piłkarską MB Oddział Sztum!

Projekt meczów przyjaźni naszych Szkół z Tczewa i ze Sztumu jest wpisany na stałe do misji Akademii. Zależy nam bardzo na sportowej integracji naszych piłkarek i piłkarzy z dwóch wspaniałych miast: Tczewa i Sztumu.

Piątkowe mecze były kolejnym krokiem do takiej właśnie integracji. Grała jedna Akademia z dwóch ośrodków. Przyświecał nam wspólny cel – Katalońska wizja szkolenia i krok po kroku realizujemy nasze zadania.

Od godziny 16:15 można było podziwiać mecze AP Tczew rocznik 2012 i AP Sztum grupy młodszej. Oba zespoły pokazały wiele radości w swojej grze, wkładając w każde zagranie mnóstwo pasji i zaangażowania!

O godzinie 17:15 swoje spotkania rozegrały drużyny AP Tczew rocznik 2009/2010 oraz AP Sztum grupa starsza.

W tych meczach, które były bardzo wyrównane, a przez to niesamowicie ciekawe, mogliśmy podziwiać wiele przemyślanych akcji, a gole, które padły były nagradzane przez oklaski kibiców, którzy wypełnili hale po brzegi!

W meczach młodszych i starszych drużyn nie brakowało oczywiście dobrej zabawy bo ona w obydwu przypadkach była najważniejsza! Za piękną grę i zaangażowanie, kibice podziękowali drużynom gromkimi brawami.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprawdzianu rozwoju piłkarskiego naszych drużyn z Tczewa i Sztumu. Oczywiście w meczach przyjaźni nie ma mowy o wygranych czy przegranych ani o odnotowaniu wyników.

Dzieci przed grą są witane, mają możliwość krótkiego poznania a także zaznaczana jest integracja i jedność. Wspominamy oczywiście o miastach, czyli o Tczewie i Sztumie skąd wywodzą się nasze ośrodki piłkarskie i gdzie na co dzień trenują nasze piłkarki i piłkarze.

Po samych spotkaniach następuję podziękowanie za wspólną grę i oddanie wzajemnego szacunku przez podanie dłoni.

W meczach przyjaźni analizowana jest przez nas sama gra, rozumienie gry, podjęte przez dzieci decyzje, postęp i rozwój naszych wychowanków, który opieramy o System Szkolenia Akademii!

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za obecność oraz głośny doping dla wszystkich naszych dzieci! Obecne na meczach przyjaźni rodziny i atmosfera na trybunach dodają jeszcze bardziej uroczystego znaczenia wydarzenia. Bardzo Państwu dziękujemy za obecność.

Galeria z tego wydarzenia poniżej.